top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMWronska

Webinary dla trenerów cheerleadingu


Prowadzenie webinarów rozpoczęłam podczas pierwszego lockdownu, kiedy wszyscy byliśmy zamknięci w domach i nie wiadomo było, co przyniesie kolejny dzień. To właśnie wtedy, więcej uwagi poświęciłam grupie na facebooku, która podpięta była pod moją stronę (zapraszam do odwiedzin). Od razu dało się zauważyć, że niepewność daje się we znaki trenerom. Już nie chodziło tylko o to, że chwilowo nie można trenować, ale nie wiadomo też było, czy będzie z kim trenować.

Nie ma co ukrywać, że prowadzona przeze mnie firma szkoleniowa Cheer Project, to nie tylko szkolenia, warsztaty ect, ale to także ludzie. Pomyślałam, że warto by było, aby dać pewną stałą wartość, a jednocześnie możliwość spotkania się. Tak powstała idea webinarów.


Szkolenia i cheer webinary dla trenerów cheerleaders


I tak to się właśnie zaczęło. Na początku, zupełnie nie wiedziałam z jakim odbiorem przyjmie się ten pomysł. Czy ktoś będzie chciał poświęcić wieczór, spędzając go przed komputerem- zwłaszcza, kiedy całe życie zaczęło odbywać się online. A tutaj niespodzianka! W pierwszym webinarze wzięły udział 32 osoby!

Wtedy jeszcze grupa nie była aż tak liczna, jak jest obecne. Dlatego też postanowiłam pójść za ciosem i zorganizować kolejne spotkanie.

Ponieważ były to pierwsze próby takich warsztato-szkoleń, to odbywały się w formie live na facebooku. Były wtedy, co prawda małe opcje interakcji między trenerami, ale byłam pewna, że samo zobaczenie, że znajome osoby też są obecne było czymś pokrzepiającym.

Projekt, z którego jestem szczególnie dumna, to pomysł webinaru o tematyce arm motion (ponieważ nigdy nie jesteśmy zbyt dobrzy na podstawy), który zakończył się wspólnie ułożoną choreografią, bazującą oczywiście na ustawieniach rąk. Co więcej, trenerzy przysłali mi swoje wykonania tej choreografii, co ja później połączyłam w całość. KLIK


Nowa formuła webinarów i szkoleń online dla trenerów cheer

Kiedy pierwsze fascynacje nagłą działalnością online opadły, a wiele firm zrozumiało, że od teraz szkolenia i zajęcia online są czymś normalnym, nadszedł czas na profesjonalizację, także i moich webinarów.


Dlatego też powstała nowa strona internetowa pod domeną cheerwebinar.pl , gdzie ogłaszane są tematy webinarów. Strona ta, pełni funkcję landingpage- czyli na niej odbywają się zapisy na webinar.

Po raz pierwszy, na webinar w nowej odsłonie zapisało się 100 osób! Żeby być precyzyjną to muszę napisać, że po prostu 100 osób było ilością maksymalną, jaką mój pakiet na platformie Zoom może pomieścić.

Zajęliśmy się Mistrzowską Choreografią Freestyle Pom. Webinar trwał całe dwie godziny, podczas których analizowaliśmy nie tylko kartę ocen, ale także tricki psychologiczne, a także skupialiśmy się na poprawnej konstrukcji choreografii- tak, tutaj też są pewne reguły.


Regułą też jest, że webinary są bezpłatne, jeśli uczestniczysz w nich na żywo. Później dostępne będą na platformie z kursami online KLIK. Już teraz możesz zobaczyć szkolenia z anatomii i rozciągania (gdzie podane są konkretne ćwiczenia, niezbędne do konkretnych umiejętności), a także szkolenia z elementów gimnastyki artystycznej i sportowej, które można wykorzystać w choreografiach freestyle pom. Jest tam też sporo kombinacji, które mam nadzieję, Cię zainspirują. Aha! Jest też bonusowe szkolenie z pracy z pomponem podczas wykorzystywania elementów akrobatycznych w choreografiach. Zatem opcji jest sporo.


Jakie są tematy webinarów?


Tematy webinarów wybierane są w zależności od potrzeby,

a w zasadzie od tego, co podpowiadają mi trenerzy i do czego, jestem w stanie się porządnie przygotować. Zależy mi na rzetelnym przekazaniu wiedzy.

Przy poprzednim webinarze, wykorzystałam wiedzę, którą mam ze szkoleń sędziowskich International Cheer Union, ale także z sędziowania w wielu krajach (jeśli chcesz poczytać więcej o cheer podróżach kliknij TUTAJ).


Kolejny webinar pomoże Wam perfekcyjnie przygotować się do występu- niezależnie od tego czy jest to występ turniejowy czy meczowy. Tutaj wykorzystam 18 letnie doświadczenie w pokazach (w tym z NEXT CHEER Generation) i opowiem o wielu niespodziankach- tych miłych

i tych, które wymagały kreatywności.

Będzie też przygotowana dla Was checklista! Dzięki, której, mam nadzieję, będzie Wam się łatwiej przygotować do występu lub pokazu.


Mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym webinarze. Aha, i bardzo ważna kwestia. Po każdym webinarze jest możliwość zadawania pytań :)


Zapraszam serdecznie cheerwebinar.pl


66 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page