top of page
cheer-01.png
Rectangle 58@2x.png

KIM JESTEM?

Cheerleadingiem zajmuję się od 2004 roku, od kiedy dołączyłam do Trinity Cheerleaders w roli trenera i choreografa. W momencie rozpoczynania przygody z tym sportem nie wiedziałam jeszcze, że stanie się moją pasją i pomysłem na życie. Ponieważ Internet oferował wtedy niewiele informacji, nie wspominając już, że youtube powstał później musiałam stworzyć własny pomysł na ten zespół. Z czasem okazało się, że idę dobrą drogą.
Nadszedł moment, że potrzebowałam więcej wiedzy, więc namówiłam siostrę, aby zamówiła mi książki o cheerleadingu ze Stanów Zjednoczonych. Wtedy, tak naprawdę, miałam kontakt z prawdziwym cheerleadingiem po raz pierwszy. 

Po kilku latach zaczęłam prowadzić szkolenia dla nauczycieli, którzy chcieli w szkołach otworzyć drużyny cheerleaders. Plany i kształt szkoleń ewoluował bardzo i cały czas się zmienia, dostosowywany do aktualnych standardów i wiedzy.

retusz_05.jpg
ezgif.com-video-to-gif-kopia.gif

Naturalną koleją rzeczy rozpoczęła się moja działalność sędziowska, która sprawiła, że sędziowałam turnieje w Australii, Chinach, Korei Południowej, Niemczech, Czechach, a także na Białorusi czy Ukrainie, co pozwoliło mi poznać cheerleading w różnych odmianach,  co otworzyło mi oczy na to, że cheerleading może ulegać lokalnym wpływom. Miałam też zaszczyt, przez kilka lat, pełnić rolę sędziego głównego Mistrzostw Polski Cheerleaders, organizowanych przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu, z którego ramienia zajmowałam się kadrą Polski podczas Mistrzostw Świata (Orlando, USA) i Europy. Aktualnie w Polskim Związku Sportowym Cheerleadingu odpowiedzialna jestem za kontakty z zagranicą oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Brałam także udział w organizowaniu Akademickich Mistrzostw Świata w Cheerleadingu FISU

W 2013 i 2014 roku wystartowałam z moimi grupami w Mistrzostwach Polski Cheerleaders, z których wróciłam z tytułami mistrzowskimi. To były moje pierwsze starty jako trener All Girl Group Stunt i Coed Group Stunt. Zdobyte tytuły potwierdziły dobrze obraną drogę. Sama też wystartowałam jako zawodnik w kategorii duetów powyżej 30 roku życia, otwierając w zasadzie tą kategorią w Polsce, tu również zdobywając złoty medal. 
W 2013 roku powstał też NEXT CHEER Generation, zespół cheerleaders zapewniający profesjonalną oprawę widowisk sportowych. Już po 4 miesiącach działalności wystąpił na Wielkim Meczu Marcina Gortata, a później na XII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Później już przyszły największe imprezy sportowe w kraju, a także poza jego granicami (np. Eurobasket w Czechach 2017). Zajmowałam się choreografiami, marketingiem, PR, social mediami, projektowaniem i produkcją strojów scenicznych. Z czasem nastąpiła też współpraca i prośby o doradztwo od innych zespołów, występujących na meczach.

W 2014 roku pojechałam na swój pierwszy kurs sędziowski International Cheer Union do Amesterdamu. Wiedziałam, że jeśli mam współpracować z zespołami, które startują w zawodach muszę wiedzieć jak są oceniane i czego sędziowie szukają w prezentacjach. Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, szkoliłam się dalej- zdobywając kolejne

UPRAWNIENIA SĘDZIOWSKIE I TRENERSKIE

test2.png
ezgif.com-resize.gif

Układam także choreografie dla zespołów, duetów, które występują podczas wydarzeń sportowych np. mecze koszykówki oraz na turniejach cheerleadingu. Moje choreografie prezentowane były w USA (Mistrzostwa Świata), Rosji (Mistrzostwa Europy), a także podczas turniejów w Chinach czy Korei Południowej. Zajmuję się także cheerleadingiem akrobatycznym, dając zespołom solidne podstawy, dzięki którym bardzo szybko osiągają kolejne sukcesy. 

Zajmuję się także propagowaniem cheerleadingu, dlatego też utworzyłam własny kanał na YOUTUBE, aby przekazywać wiedzę o cheerleadingu per se, a także publikować rozmowy z osobami, które miały wkład w rozwój tego sportu.

Współpracuję także przy „produkcji” oprawy artystycznej meczów i innych widowisk sportowych. Ustalone z Organizatorem zadania dla cheerleaders zostają bezbłędnie zrealizowane. Nadzoruję takie elementy jak szpaler, prezentacja zawodników, pokazy na boku boiska (sideline), animacja publiczności, ceremonie otwarcia i zamknięcia wydarzeń sportowych. Zawsze dostosowuję choreografię do specyfiki danego sportu (np. w zależności od nawierzchni na której występuje zespół).

Organizuję kursy trenerskie z cheerleadingu tanecznego i akrobatycznego.

Pracuję z trenerami początkującymi jak i zaawansowanymi. 
Ponadto, organizuję warsztaty doszkalające z istotnych zagadnień cheerleadingu jak stretching, skoczność, technika tańca klasycznego. 
Podczas kursów i szkoleń, które organizuję, zajęcia prowadzą specjaliści w danych dziedzinach, którzy na co dzień pracują z drużynami cheerleaders, dlatego też bardzo dokładnie wiedzą jakie informacje są trenerom  potrzebne, aby oszczędzić ich czas i maksymalnie skrócić oczekiwanie na efekt. 

_MG_0875.jpg

Projektuję stroje turniejowe i treningowe dla cheerleaders, które można zakupić w sklepie internetowym

WWW.CHEER-SHOP.PL

Z chęcią zajmę siętakże wizerunkiem cheerleaders,
występujących podczas meczów, uwzględniając ich potrzeby a także kierując się najnowszymi trendami. Bez problemu doradzę w kwestii kroju jak i doboru tkanin, aby uzyskać jak najlepszy efekt sceniczny. 

cheer-01.png

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego co mogę zrobić dla twojego zespołu lub jesteś zainteresowany współpracą ze mną, Napisz!

bottom of page