top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMWronska

Czy Twoi Zawodnicy oglądają CHEER na Netflixie?

Zaktualizowano: 19 sty 2022

Jeśli poleciłeś/aś swoim Zawodnikom oglądanie serialu CHEER na Netflixie, to przeczytaj, co na ten temat mówi USA CHEER.


Tytułem wstępu, muszę napisać, że USA CHEER jest amerykańską organizacją non-profit, założoną w 2007 roku i w pełni współpracującą z International Cheer Union. To właśnie USA CHEER jest odpowiedzialne za tworzenia kadry narodowej Stanów Zjednoczonych w cheerleadingu. Zostało powołane, aby swoim działaniem pomagać klubom cheerleadingu All Star, młodzieżowym klub rekreacyjnym, programom szkolnym, a także w rozwijaniu dyscypliny Stunt.

Swoje działanie koncentruje na trzech obszarach: promowanie bezpieczeństwa w cheerleadingu na obszarze Stanów Zjednoczonych, wspierać rozwój oraz zainteresowanie cheerleadingiem na terenie USA, a także reprezentowanie Stanów w międzynarodowych turniejach cheerleadingu.

Osobiście mogę polecić szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, ponieważ cały cykl szkoleń mam już za sobą.

W związku ze wzrastającą popularnością serialu CHEER, realizowanym przez Netflix, USA Cheer wydało stosowne oświadczenie.

Mając na uwadze, że serial zyskuje na popularności również wśród młodszej grupy zawodników należy poruszyć kwestię treści, które niekoniecznie powinny być oglądane przez najmłodszych zawodników, zwłaszcza bez nadzoru osoby dorosłej. Szczególną uwagę należy poświęcić odcinkowi piątemu, którego treść dotyka tematyki molestowania seksualnego. Niestety, cheer społeczeństwo nie jest wolne od tego typu zachowań, czego dowodem są liczne i głośne oskarżenia, kończące się procesami sądowymi. W pierwszym sezonie wszyscy pokochali Jerry'ego..., który aktualnie czeka na proces.

USA CHEER uważa, że poruszenie tematu molestowania seksualnego jest istotne, ale zwraca uwagę, że w serialu występują osoby, które oficjalnie zostały skreślone z list USA CHEER, a ich udział w programie może wywołać u ich ofiar wtórną traumatyzację.

Osobiście uważam, że jest to bardzo dobry ruch, że tematu nie można zamiatać pod dywan. Brak odpowiedniej reakcji władz mógłby przez niektórych być traktowany jako akceptacja nieodpowiedniego zachowania.

Pamiętajmy, że jako osoby dorosłe jesteśmy odpowiedzialni za młodzież i dzieci. Nie możemy zamykać się tylko na trening i osiąganie odpowiednich umiejętności. Bezpieczeństwo zawodnika powinno być ważniejsze, niż dążenie do medali.

Warto porozmawiać ze swoimi zawodnikami, a przede wszystkim uświadomić, że ofiara nie jest winna.276 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page